spot_img
DomůSportVyloučení kvůli státu? Veřejný postoj proti Putinovi? Šéf WTA...

Vyloučení kvůli státu? Veřejný postoj proti Putinovi? Šéf WTA má jasný názor

Ředitel Ženské tenisové asociace (WTA) Steve Simon uvedl, že Rusky nesmí být penalizovány za jednání „autoritářského vedení“ jejich státu.

Ruská tenistka Anastasia Pavličenkovová.
Reagoval tak na jejich obavy, že by jim mohlo hrozit úplné vyloučení z turnajů. Asociace tenisových profesionálů (ATP) a WTA již dříve v reakci na invazi na Ukrajinu umožnily ruským a běloruským tenistům hrát pod neutrální vlajkou.

„Nikdy jsme sportovkyním nezakazovali účastnit se turnajů v důsledku politického postoje, které zaujalo vedení jejich země.

Muselo by se stát něco opravdu výjimečného, ​​aby se to změnilo,“ uvedl Simon pro agenturu DPA.

Britský ministr sportu Nigel Huddleston uvedl, že ruským tenistům včetně dosavadního lídra světového žebříčku Daniila Medveděva hrozí neúčast na grandslamovém Wimbledonu, pokud veřejně nezaujmou postoj proti svému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

„Věříme, že od toho upustí, protože by to způsobilo mnoho dalších problémů. Doufám, že budeme pokračovat v sankcích a ve všem, co vede k dosažení míru.

Tenisté jsou však nevinné oběti a myslím si, že jejich izolace není spravedlivá,“ dodal Simon k případnému zákazu účasti na turnajích ze strany státních orgánů.

- Advertisement -

spot_img

Worldwide News, Local News in London, Tips & Tricks

spot_img

- Advertisement -