spot_img
DomůSportUzdravený Sagan spurtoval o triumf. Ukořisil ho Cavendish

Uzdravený Sagan spurtoval o triumf. Ukořisil ho Cavendish

Peter Sagan skončil na závodě Milán – Turín, generálce na sobotní monument Milán – San Remo, na pátém místě.

Na 199 km dlouhé rovinaté trati se rozhodovalo až v závěrečném spurtu. Nejrychlejší v něm byl Brit Mark Cavendish před Francouzem Nacerem Bouhanim ((Arkéa-Samsic) a Norem Alexandrem Kristoffem (Intermarché-Wanty-Gobert).

Před Saganem, který minulý týden odstoupil z etapových závodů Tirreno – Adriatico, ale už je zdravotně fit, skončil i Němec Max Kanter (Movistar).

„Dnešní rovinaté Milán – Turín skončilo rychlým sprintem, ve kterém jsem skončil pátý. Chtěl bych poděkovat všem svým kolegům z TotalEnergies za jejich fantastickou práci,“ uvedl Sagan na facebooku.

Milán – Turín patří mezi nejstarší cykloakce, ve středu se šel již 103. ročník. Cavendish je prvním Britem, který jej ovládl. Šestatřicetiletý jezdec týmu Quick-Step Alpha Viny se stal i nejstarším vítězem této klasiky. V Rivoli na předměstí Turína si připsal 159. vítězství v kariéře.

Přibližně 20 km před cílem skončil celodenní únik trojice Daniel Viegas, Martin Marcellusi a Juan Diego Alba.

Pak se ještě o samostatnou jízdu pokusil Ben Healy z týmu Education-EasyPost, ale čtyři kilometry před páskou se peloton opět spojil a přední příčky se dělily mezi sprintery.

Sagan se sice pohyboval v popředí, ale v koncovce zůstal příliš zavřený a na pódium nedosáhl.

Triumfy z úniků. Zaskvěl se jím i Saganův odvážný kolega
„Jsem šťastný, dnes nám to vyšlo. Je neuvěřitelné, jak dobře mi kolegové z týmu rozjeli sprint. Už jsem v kariéře vyhrál Milán – San Remo, teď jsem uspěl i tady a jsem rád, že moje jméno přibylo na listinu vítězů vedle velkých jmen,“ uvedl v cíli Cavendish.

V úvodním monumentu bude chybět jeho týmový kolega, dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe. Francouze trápí horečky a má bronchitidu, informoval portál cyclingnews.com.

Jak ve středu potvrdil jeho belgický zaměstnavatel, do týmu jako náhradu zařadili sprintera Fabia Jakobsena navzdory tomu, že se neočekává jeho vítězství.

Alaphilippe už slavnou klasiku vyhrál v roce 2019. Startoval na ní v předchozích pěti ročnících bez přerušení.

Místo v sedmičlenné nominaci Quick-Stepu se neušlo ani vítězi z roku 2009 Cavendishovi či Yvesovi Lampaertovi, který měl problémy na Paříž-Nice.

Do týmu se dostali Andrea Bagioli, David Ballerini, Mattia Cattaneo, Mikkel Honore, Fabio Jakobsen, Florian Senechal a Zdeněk Štybar.

Milán – Turín (199 km):

1. Mark Cavendish (V. Brit./Quick-Step Alpha Vinyl) 4:31:22, 2. Nacer Bouhanni (Fr./Arkéa-Samsic), 3. Alexander Kristoff (Nor./Intermarché-Wanty-Gobert), 4. Max Kanter (Něm.(Movistar), 5. Peter SAGAN (SR/TotalEnergies), 6. Andrea Vendrame (Tal./AG2R Citroën), 7. Michael Mörköv (Dán./Quick-Step Alpha Vinyl), 8. Ben Swift (V.Brit./Ineos Grenadiers) , 9. Simone Consonni (Tal.Cofidis), 10. Biniam Girmay (Erit./Intermarché-Wanty-Gobert) – všichni stejný čas jako vítěz